Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası TOBB’nin 71. Genel Kurulu Programına katıldı

02.05.2015 Cumartesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 71. Genel Kurulunu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Genel kurula Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kongre üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası adına da Meclis Başkanı Erdoğan Güney, Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Sarsık, TOBB Delegesi Ahmet Sadi Baruönü, Genel Sekreter Alper Püren ve Genel Sekreter Yardımcısı Recep Acar katıldı.

Genel Kurul öncesinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulunuldu.

Anıtkabir Ziyareti sonrasında, TOBB Birlik Merkezi Bahçesi’nde Genel Kurula katılan Oda ve Borsalar tarafından, katılımcılara her ilin yöresel ürünlerin tanıtımı yapıldı.

Ayrıca TOBB bünyesindeki Oda ve Borsalarda Genel Kurul Delegeliği’nde 10., 20., 30. ve 40. yılını dolduranlara Hizmet Şeref Belgesi verildi. Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık da 10. Yıl Hizmet Şeref Belgesini TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldığı törenle aldı.

TOBB’un 71’inci Genel Kurulu öncesi, delegeler, oda-borsa başkanları, genç ve kadın girişimci kurullarının üyeleri, yabancı temsilciler ve TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ATO Congresium’da akşam yemeğinde biraraya geldi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Eski Bakan, Eski TOBB Başkanı Ali Coşkun’a birer plaket verilen etkinlikte, 71’inci Genel Kurul pastası da kesildi.TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, gelen konuklara teşekkür ederken, TOBB’un gücünü birlik ve beraberlikten aldığını vurguladı.

GENEL KURUL FİLMİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

“1915-2015 100 YILDA AYNI RUH AYNI HEYECAN – Bölgesel Yıldızdan Küresel Yıldıza” teması ile Çanakkale Zaferine vurgu yapılan Genel Kurulda; TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı konuşmada iş dünyasının yeni bir büyüme hikayesi yazmak istediğini bunun için de siyasilerden yeni yapısal reformların elbirliğiyle ve hızla hayata geçirilmesini istediklerini vurguladı. Genel Kurulda Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da gündeme dair birer konuşma yaptılar.