BAKKA 2015 Yılı Mali Destek Programları Odamız konferans salonunda tanıtıldı.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2015 Yılı KOBİ ve Yöresel Değerler Mali Destek Programları Çaycuma eğitim toplantısı 12 Şubat’ta Odamızda gerçekleştirildi.

Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programında, BAKKA Program Yönetim Birimi Başkanı Irmak Göksu Çağlı tarafından katılımcılara ‘KOBİ ve Yöresel Değerler Mali Destek Programları’ sunumunun ardından, BAKKA Program Yönetim Birimi Uzmanı Merve Tokay tarafından proje fikrinin oluşturulması, projenin hazırlanması, mantıksal çerçevenin oluşturulması ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemine (KAYS) girilmesi üzerine detaylı bir eğitim gerçekleştirildi.

Ayrıca “Bütçe Eğitimi” de yine Irmak Göksu tarafından verilerek, katılımcılara bütçe hazırlama esasları ve bütçe hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar detaylı açıklamalarla ve örneklerle katılımcılara anlatıldı.

Katılımcılardan gelen soruların detaylı bir biçimde ve örneklerle yanıtlandığı eğitim toplantısı, katılımcılara katılım belgesi verilmesiyle son buldu.

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık, bu tür desteklerin ve proje hazırlama becerilerinin artırılmasının öneminin altını çizerek Çaycuma TSO üyeleri başta olmak üzere tüm ilgilileri bu tür eğitimlere katılmaya davet ettiklerini belirterek “bu yıl BAKKA destek programından daha çok üyemizin yaralanmasını sağlamak amacıyla her türlü bilgi ve danışmanlık ihtiyaçları gerek BAKKA uzmanları gerekse Odamız tarafından karşılanacaktır.” dedi.