Çaycuma TSO Fen Lisesi ikinci mezunlarını verdi

2010’da Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Öğretmen Lisesi olarak eğitim öğretim hayatına başlayan, geçen yıl öğretmen liselerinin yaşadığı dönüşümle Çaycuma TSO Anadolu Lisesi olan ve son olarak bu yıl alınan kararla Çaycuma TSO Fen Lisesi bu yıl 2. Mezunlarını verdi.
,
Geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını veren ve mezun olanların neredeyse tamamının üniversiteye devam ettiği Çaycuma TSO Fen Lisesi 10 Haziran 2015’te Çaycuma Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen töreni ile 90 öğrencisini daha mezun etmenin mutluluğunu yaşadı.
Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan mezuniyet törenine; Kaymakam Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Oktay Aksoy, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Sarsık, Başkan Yardımcısı Ergün Çelik, Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Sarıel, Genel Sekreter Alper Püren, öğrenciler ve veliler katıldı.

Diploma töreninde önce öğrencilerin resim sergisinin açılışı yapıldı ve katılımcılar tarafından gezilen sergi de resimlerin hepsi çok beğenilerek öğrenciler ve öğretmenleri tebrik edildi. Diploma töreninde okul birincisi Nergis Özkan, okul ikincisi Simge Özyurt ve okul üçüncüsü Sümeyye Acar’a da birer ödül verildi. Yapılan konuşmaların ardından mezun öğrenciler için slayt gösterisi izlendi. Son olarak bayrak ve flama tesliminin ardından okul kütüğüne nişan çakıldı. Ardından okuldan mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi ve öğrencilerin kep atmalarının ardından tören sona erdi.

Tören sonrasında öğrenciler okulun bahçesinde de öğrencilerden oluşan okul orkestrası eşliğinde eğlenerek mezuniyetlerini kutladılar.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rifat Sarsık törenle ilgili olarak şunları söyledi: “Oda olarak 2010 yılının Mart ayında ortaya atılan Anadolu Öğretmen Lisesi’ne kavuşması düşüncesini en hızlı şekilde hayat geçirdik. Bölgede ve Türkiye’de örnek olan binamızı milli eğitime teslim ettik ve 2012-2013 öğretim yılına öğrencilerimiz yeni binasında başladı. Okul Çaycuma’da büyük bir ihtiyaca cevap verdi ve kısa sürede bölgede başarılarıyla adından söz ettiren bir okul olarak emekleri boşa çıkarmadı. Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde uygulanan Anadolu Öğretmen Liselerinin dönüştürülmesi kapsamında Fen Lisesi olmasını beklediğimiz okulumuz Anadolu Lisesi’ne dönüştü. Biz bu konudaki haklı talebimizi yineledik ve konunun takipçisi olduk. Bu yıl alınan kararla okulumuz artık Çaycuma TSO Fen Lisesi oldu. Oda olarak bu okulu Çaycuma’ya kazandırmış olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Her zaman olduğu gibi tüm emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin mezuniyeti hayırlı olsun. Hepsi kendi arzuladıkları alanlardaki üniversitelerin en güzel bölümlerinde eğitim ve öğretime devam edecekler ve bizlerin gururu olacaklardır.”