Demokrasi nöbetimiz sürüyor.

29.07.2016

15 Temmuzdaki hain darbe teşebbüsünün ardından, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi tek yürek olmanın göstergesi olan “Demokrasi Nöbeti” de o günden beri her gece Çaycuma Çarşı Meydanında da aralıksız devam ediyor.

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Sarsık; meclis başkanımız, yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz ile birlikte Çaycuma TSO üyeleri de bu nöbetlere tüm Çaycumalılar gibi iştirak etmektedir diyerek: “Darbe girişiminin ilk gününden beri Çaycuma TSO olarak tepkimizi gösterdik ve o geceden beri Çaycuma Meydanında tüm demokrasi sevdalıları ile birlikteyiz. 15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız da meydanlara koşarak sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Bu hainliğin karşısında Türk milletinin birlikteliği, ortak duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesi sayesinde bir beladan kurtulduk. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Çaycuma TSO olarak Çaycuma Meydanında halkımızla birlikte katıldığımız nöbette Türk Bayrağı, su ve meyve suyu dağıtarak da katkıda bulunmaya çalıştıkları belirten Başkan Rifat Sarsık :

“Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. Bizi biz yapan da budur. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyerek her zaman demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz ve ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların karşısına dikileceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Bu demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.”dedi