Girişimci adaylarımız sertifikalarını aldılar

Odamızın 16 – 28 Mart 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan 30 girişimci adayı sertifikalarını aldı.

14 Nisan’da Odamız Toplantı Salonunda yapılan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Sarsık’ın ev sahipliğini yaptığı Sertifika Törenine Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, KOSGEB Zonguldak Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Yıldırım, Meclis Başkanımız Erdoğan Güney, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ergün Çelik, Yönetim Kurulu Üyemiz Halil Akcan da katıldılar.

Çaycuma TSO KOSGEB Zonguldak Hizmet Birimi Müdürlüğü ile yapılan protokol ile gerçekleştirilen, Eğitimci Hülya Gümüşok tarafından verilen 70 saat’lik kursun sonunda sertifika almaya hak kazananlar hazırladıkları iş planları ile KOGEB’e başvurarak 30 bin liraya kadar hibe olarak, 70 bin liraya kadar da faizsiz geri ödemeli banka kredisi desteğinden yararlanabilecek.

Tören öncesi verilen kokteylin ardından Oda Başkanımız Rifat Sarsık bir açılış konuşması yaparak Eğitim katılımcılarını kutladı, başarılar diledi ve Odanın açacağı yeni kurslarla Çaycuma’daki girişimcilerin sayısının artmasının sağlanacağını vurguladı. Sonrasında KOSGEB Zonguldak Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Yıldırım da kısa bir konuşma yaparak eğitimlerin önemini, yeni girişimcilerin desteklerden nasıl yararlanabileceğini anlattı ve bölgemizde bu eğitimlerin yaygınlaşması ve artması için çabaladıklarını, geleneksek girişimcilikten çok inovatif ve yenilikçi girişimcilerin de ortaya çıkmasını arzu ettiklerini belirtti. Ardından Kaymakam Serkan Keçeli kursiyerlerin çoğunun bayan olmasından dolayı memnun olduğunu ifade ederek; “Çaycuma potansiyeli olan ve ileride şehir olabilecek bir ilçe. Bu yüzden iş adamlarımıza ve iş kadınlarımıza daha çok ihtiyacımız olacak.”dedi.

30 girişimciye sertifikaları Kaymakam Serkan Keçeli, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Sarsık, Meclis Başkanımız Erdoğan Güney, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ergün Çelik ve KOSGEB Zonguldak Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Yıldırım tarafından verildi.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası olarak tüm girişimci adaylarını tekrar kutluyor, başarılı yatırımlarını biran önce hayata geçirmelerini bekliyoruz.