Çaycuma TSO “İşkur Hizmet Noktası” oldu.

03.03.2017

Türkiye genelinde başlatılan istihdam seferberliğine katkıda bulunmak amacıyla, İşkur Zonguldak İl Müdürlüğü ve Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan Hizmet Noktası protokolü kapsamında İşkur İş ve Meslek Danışmanı her salı 09:00-17:00 saatleri arasında Odamızda görevlendirilmiştir.

Protokol çerçevesinde; kurulacak hizmet noktalarında, İş arayanların kaydını almak ve güncellemek,İş arayanın profiline uygun açık işleri sorgulamak, İş başvurusunu almak ve başvurularını takip etmek, İşsizlik Sigortası başvurusu talep dilekçesini sisteme kayıt etmek ve talep dilekçesi ile ödeme planını sorgulamak, Aktif İşgücü Programlarına başvuru yapmak ve takip etmek, Özel sektör işvereninin işgücü talebini almak ve sonuçlandırmak gibi işlemler yapılacaktır.

Burada kurulacak birimde herkes bilgi alabilecek ve işlem de yaptırabilecektir. Haftanın diğer günlerinde ise Oda personelimiz İşkur Hizmet Noktası personeli olarak görev yapacaktır.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Sarsık istihdam seferberliğinin önemine vurgu yaparak şunları söyledi; “Bugüne kadar en büyük sıkıntılarımızdan biri olan istihdam üzerindeki yükün fazlalığı konusunu gerek odalar olarak, gerekse de TOBB Başkanı Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu gündeme taşıdı. Devletimiz de bu duruma kayıtsız kalmadı ve büyük fedakarlık göstererek 12 Milyar TL değerindeki fonu istihdam desteklerine ayırdı. Bizler bu destekler ile iş dünyasını istihdam konusunda cesaretlendiren devletimize teşekkürlerimiz sunuyoruz. Odamızda açılacak “İŞKUR Hizmet Noktası” gerek iş adamlarımıza, gerekse iş arayanlarımıza büyük katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum.”