Kosgeb, İşkur, BEÜ ve Çaycuma TSO işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı

24.02.2017

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası ile Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Zonguldak KOSGEB Müdürlüğü ve Bülent Ecevit Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan ve Odamız Toplantı Salonu’nda 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” 25 kişinin katılımı ile başladı.

Toplam 4 gün (32) saat süren “Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde; iş kurmak isteyen girişimci adaylarına iş fikrinin geliştirilmesi ve yaratıcılık egzersizleri ile iş planı yazma, etkili bir sunum yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verilecek.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve aynı zamanda TOBB Zonguldak ili Akademik Danışmanı Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu tarafından verilecek eğitimde kursiyerlere iş kurma ve yürütme konuların da bilgi ve beceriler, bu süreçte başarılı bir işletmeye sahip olmalarını sağlayacak; kendi rol ve sorumluluklarını vurgulamaya yönelik bilgiler verildi ve örnek iş planları hazırlanacak ve başarılı olan kursiyerler “Girişimcilik Sertifikası” almaya hak kazanacaklar.

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık konuyla ilgili olarak; “Odamız üyelerine verdiği hizmetlerin yanısıra, geleceğin yatırımcılarına da hizmet ediyor. Girişimci adaylarına yol gösteren ve Çaycuma’da düzenlediğimiz bu kurslara olan ilginin çokluğundan dolayı umutluyuz. Kursiyerlerimizin tüm kursiyerlerimizin kısa zamanda iş planları hayata geçireceklerine ve Çaycuma’da yeni ve başarılı işletmelerin çoğalacağına inanıyorum. Yıl içinde başka planladığımız uygulamalı girişimcilik eğitimleri olacaktır. Tüm katılımcılara ve Çaycuma’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.