Temmuz ayında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikaları törenle verildi.

18.08.2016

 

Çaycuma TSO Toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine KOSGEB Zonguldak İl Müdürü Güven Aktaş, Çaycuma TSO Başkanı Rıfat Sarsık ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Sertifika dağıtımdan önce konuşma yapan KOSGEB Müdürü Güven Aktaş; “ İki buçuk ay önce Zonguldak KOSGEB Müdürü olarak atandım. Geldiğimde arkadaşlar girişimcilik kursu için çok fazla talep olduğunu, ancak başvurunun olmadığını söylediler. Çaycuma TSO hemen bir eğitim kursu açtı. Bir aylık periyotlarda girişimcilik eğitim kurslarını açmaya devam etti. Çaycuma’daki girişimcilik potansiyelini ortaya çıkardı. KOSGEB Müdürlüğü olarak bu yıl içinde bin 200 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verdik. Bin 200 kişiden yüz tanesi işletmesini kurdu. Toplamda 1 milyon liraya yakın destek verdik. Bu desteğin daha fazla artırmak için eğitimlerimizi artırıyoruz. Bundan sonraki süreçte KOSGEB Müdürlüğü olarak uzman arkadaşlarımız ile sizlere gereken bilgileri ve kolaylığı sağlayacağımıza taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

Kursu bitirenlerin sertifikaları Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık, KOSGEB Müdürü Güven Aktaş, Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergün Çelik, Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Sarıel tarafından verildi.

Başkan Rifat Sarsık katılımcılarını kutlayarak başarılar diledi ve Odanın 2009 yılından itibaren girişimcilik kursları açarak birçok işletmenin kurulmasına vesile olduğunu ve açılacak yeni kurslarla Çaycuma’daki girişimcilerin sayısının artmasının sağlanacağını vurguladı.

Törenden sonra hem kurs bitirenler hem de yeni kursa başlayanlara yönelik KOSGEB Uzmanı Engin Erdem tarafından bilgilendirme sunuşu yapıldı ve sunuşun ardından KOSGEB Müdürü Güven Aktaş ve Uzman Engin Erdem tarafından sorulara cevap verildi