Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rifat Sarsık “TOBB Nefes Kredisi” ile üyelerimiz nefes alacak

12.12.2016

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık geçen hafta müjdesini verdiği Nefes Kredi ile ilgili yaptığı açıklamada: “TOBB Nefes Kredisi” için resmi prosedürler tamamlandı. Bugünden itibaren Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Denizbank ve Ziraat Bankası’ndan 50 Bin Liraya kadar üst limiti olan “Nefes Kredisi”ni kullanabilecekler. Düşük faizli bu kredi için kendi öz kaynaklarını seferber eden Odamız bu sayede üyelerine yaklaşık 10 Milyon Lira tutarında kredi imkânı yarattı.

Yıllık % 9.9 faiz oranı ve 12 ay vade ile kredi kullanmak isteyen Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, odadan aldıkları faaliyet belgesi ile Denizbank ve Ziraat Bankası şubelerine başvurmaları halinde bankalarca yapılacak değerlendirme sonrasında uygun koşullardaki bu krediyi alabilecekler.

Uzun zamandır tüccar, esnaf ve sanayicilere yeni finansman kaynağı yaratmak için çaba göstermekteyiz. Bu çabalarımızın sonucunda da Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası olarak finansman sıkıntısı yaşayan üyelerimiz için kendi öz kaynaklarımızı seferber ederek düşük faizli bu krediyi kullanması ile bir nebze de olsa rahat nefes almalarına fırsat yaratabildik. 50 Bin Lira limitli kredinin brüt faiz oranının aylık % 0,825, yıllık % 9.90 olacaktır. Böylece finansman kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken küçük ve orta ölçekli işletmelerin uygun koşullarda kredi kullanabilecek.

Her zaman tüccar, esnaf ve sanayiciye destek olmaya devam edeceğimizi bildirir; Nefes Kredisi için öncülük eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne ve üyelere destek olan bankalara teşekkür ederiz.”dedi.

Nefes Kredisi Duyurusu