Odamızın açmış olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi devam ediyor.

Odamızın açmış olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 16 Mart tarihinde başladı. 28 Mart’a kadar yoğun bir programla devam edecek kurs sonunda katılımcılar alacakları sertifika ile KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı çerçevesinde kurdukları işleri için 30 bin lira hibe, 70 bin lira faizsiz kredi imkanına sahip olacak.

Odamızın ücretsiz olarak sağladığı bu kurs imkanından yararlanan 30 kursiyer sertifikalarını aldıktan sonra KOSGEB’e sundukları iş planlarının onayından sonra bu destekten yararlanacak.

KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı ile girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması amaçlanıyor.

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık: “Odamızın üyelerine verdiği hizmetlerin yanı sıra, geleceğin yatırımcılarına da hizmet ediyor. Onlara yol gösteren bu kurslara olan ilgilin çokluğundan dolayı umutluyuz. İnanıyoruz ki tüm kursiyerlerimizin iş planları hayata geçecek ve Çaycuma’da yeni ve başarılı işletmeler çoğalacaktır. O yüzden bu yıl içinde tekrar açmayı planladığımız uygulamalı girişimcilik eğitiminin katılımcılara ve Çaycuma’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.