Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rifat Sarsık “Demokrasi ve Özgürlük Adaları” Temel Atma Törenine Katıldı

Odamızın ortağı olduğu Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.’den turizm atağı. Yassıada ve Sivriada Demokrasi ve Özgürlük Adalarına dönüşüyor.

Çaycuma TSO’nun da ortak olduğu Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yassıada ve Sivriada Demokrasi ve Özgürlük Adaları’na dönüştürecek ve ülkemiz siyasi tarihinde önemli bir yeri olan bu adalar artık bambaşka bir şekilde gündeme gelecek.Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle Temeli atılan tesisler ile dünyadaki sayılı turizm merkezlerinden biri olması hedefleniyor.

Törende TOBB Hisarcıklıoğlu, Yassıada’da “Demokrasi ve Özgürlük Adaları” projesinin temel atma törenindeki konuşmasında Yassıada’yı, yerli ve yabancı misafirlerin ağırlanacağı, ziyaret edenlerin Türkiye’nin demokratikleşme mücadelesine tanıklık edecekleri bir esere dönüştüreceklerini belirterek, “Bundan sonra Yassıada denilince akla hüzün değil, umut gelecek. Burayı ziyaret edenler ülke olarak hangi zorlukları aşıp bu noktaya geldiğimizi hatırlayacak” dedi.

Törene katılan Çaycuma TSO başkanı Rifat Sarsık: “Oda olarak ortağı olduğumuz Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. ülkemiz için gümrük kapılarının yenilenmesi ve modernizasyonunun yanısıra önemli bir turizm hizmetini hayata geçirmektedir. Bu proje ile ülkemizin yüz akı olacak Demokrasi ve Özgürlük Adaları’nın hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.