Zonguldak Valisi Ahmet Çınar Odamızı ziyaret etti

03.08.2017

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar Odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Sarsık’ın evsahipliğinde Çaycuma TSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ve Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren yatırımcılarla bir araya geldi.

Vali Ahmet Çınar; “Ziyaret ettiğim ilçelerde iş adamlarının özverili çalıştığını gördüm. Yaşanan olayları ve teröre bakarsak ekonomi dünyasında yaprak kımıldamaması gerekiyor. Ama Maaşallah yolardatırlar dolu. Devletimiz girişimcilere elinden geleni yaparak, destekleyerek işi kolaylaştırmaya çalışıyor. Hakikaten herkes sporcu, sanatçı olamaz. Girişimcide olamaz. Biraz da Allah vergisi ve tecrübe. O ayrı bir uzmanlık alanı. Bize düşen girişimcilere kolaylık sağlamak. Bir kişiye işveren bizim için baş tacıdır. Elinize sağlık diyoruz. Allah hepinizi daha çok zengin etsin. Binlerce işçi çalıştıran seviyelere getirsin.” diye konuştu.

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık Başkanlık süresi boyunca yaptıkları faaliyetlerden Çaycuma Emniyet Müdürlüğü’ne araçlar alınması, Odanın yeni Hizmet Binasına kavuşturulması, BEÜ Çaycuma Meslek Yüksekokulu atölyelerine alet, edevat ve CNC makinası hibe edilmesi, bilgisayar labaratuvarı açılması ve donatılması, Çaycuma Belediyesi’ne itfaiye araçlarının alınması, Zonguldak Teknoparkı’nın kuruluşuna öncülük edilmesi, Çaycuma Tarım İhtisas-Seracılık OSB’nin kuruluşuna öncülük edilmesi, Odamızın adını taşıyan Çaycuma TSO Fen Lisesi’nin inşaatının yapılması gibi yaptığı çalışmaların yanısıra BEÜ Çaycuma kampüsü bünyesinde açılan Tarım Meslek Yüksek Okulu binasının TOBB tarafından yapılmasının sağlanması ve aynı kampüste Odamız tarafından yaptırılacak olan sosyal tesisler hakkında bilgi vererek “Odamız tüm imkânları ile üyelerine ve bölge kalkınmasına hizmet veriyor. Sayın Valimizin de destekleri ile her zaman olduğundan daha çok iş yapmaya hazırız” dedi ve ziyaretlerinden dolayı Vali Ahmet Çınar’a teşekkür etti.